Starbucks’tan tuvalet reformu

22/05/2018

Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks’ta artık müşteriler bir şey satın almasalarda tuvaletleri kullanabilecek ya da zaman geçirebilecek. Starbucks yönetim kurulu başkanı Howard Schultz, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada “Starbucks tuvaletlerinden artık ödeme yapsın ya da yapmasın herkes faydalanabilecek” demişti. Bu hafta çalışanlara gönderilen bir mektupta “Satın alma işlemine bakılmaksızın, teraslarımız, kafelerimiz ve tuvaletlerimize giren herhangi bir kişi müşterimiz olarak kabul edilir” denildi.
Şirketin bu adımı geçen haftalarda 2 siyahi Amerikan vatandaşının bir Starbucks şubesinde gözaltına alınmasının ardından geldi.

Tuvaleti kullanmak isteyen 2 siyahi genç şüpheli bulunarak polise şikayet edilmişti. İki gencin tuvaleti kullanmalarına da izin verilmemişti.

Olayın sosyal medyada duyulması ve haberlere konu olmasının ardından şirket ABD genelindeki 8 bin şubesini kapatarak çalışanlara eğitim verme kararı almıştı.

Avatar photo

Kahvve.com farkıyla Türkiye ve dünyadan kahve konusunda özel haberler ve incelemeler... Kahve hakkında aradığınız her şey kahvve.com'da. Tek gündemimiz var: Kahve!

Önceki Yazı

Nestle ile Starbucks’ın 7,1 milyar dolarlık anlaşması

Sonraki Yazı

Starbucks 8 bin şubesini ırkçılık eğitimi için kapattı

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?