Telve Pro ile profesyonel Türk kahvesi

21/11/2017

Türkiye’de dışarıda yemek yiyenlerin yüzde 60’ının Türk kahvesi içtiğini biliyor muydunuz? Kahve makinesi üreticileri bu durumun farkında. Yeni üretilen ürünlerinde özellikle Türk kahvesi yapımına özen gösterilmesi de bunun bir göstergesi.

Türkiye’de kahve makineleri üreten yerli firmalar arasında Arçelik’in yeri önemli. Arçelik, Türk kahvesi makinelerinde bir reform yaparak yeni bir makine üretti. Adı Telve Pro!

Geçtiğimiz günlerde profesyonel Türk kahve makinesi Telve Pro’nun tanıtımını yapan Arçelik bu makine ile otel, restoran, kafe, ofis gibi işletmeleri hedefliyor.

4.500 TL’den satılacağı belirtilen Telve Pro, 9 fincan kahveyi sade, orta, şekerli olmak üzere 3 farklı şekilde pişirebiliyor.

Başta ABD’de olmak üzere yurt dışında da satışa sunulacak. Telve Pro “indüksiyon teknolojisi” ile 3 boyutlu pişirme yaparak, kömür ateşinde pişirilen kahve lezzetini yakalıyor.

Telve Pro hakkında

CooksensePro teknolojisi ile kahveler her fincanda aynı köpük kalitesinde ve lezzette hazırlanıyor. Dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım sunan makinenin üst kısmındaki özel ısıtıcı plaka sayesinde kahve fincanları kurutulabiliyor ve sıcak tutabiliyor. Telve Pro’da, damacana ya da şebekeden otomatik olarak su çekebilme özelliği bulunuyor.

Ürünün tanıtımında konuşan Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer “Kahvenin köpüklü olması, herkese aynı anda ikram edilmesi ve pişirilme şekli de kahve deneyimini mükemmelleştiriyor. Pazara önemli bir ivme kazandıracak Telve Pro ile otel, restoran, kafe, ofis gibi işletmelerin önemli bir ihtiyacını karşılayacağımıza inanıyoruz” dedi. Dinçer ürünü başta ABD olmak üzere yurt dışına ihracat edeceklerini söyledi.

Telve Pro’nun fiyatı 4.499 lira.

 

 

Önceki Yazı

Geleceğin kahve makineleri Host Milano’da sergilendi

Sonraki Yazı

Leverpresso: Hepsi Bir Arada Taşınabilir Espresso Makinesi

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?