yılanlı kafe

Tokyo’da yılanlı kafe açıldı

08/07/2018

Kedili kafelere artık yılanlı kafeler de ekleniyor. Tokyo’da açılan ve içinde 20’den fazla yılanın bulunduğu Yılanlı Kafe’ye ilgi büyük.

Kedili kafelerin 2018 versiyonu

Hayvanlarla insanları kafelerde biraraya getirmek fikri ilk ortaya çıktığında kedili kafeler açıldı. Hayvanseverler kafelerde bir yandan kedileri severken bir yandan da kahvelerini yudumladı. Fikir kısa zamanda tuttu ve kedili kafelerin sayısı hızla arttı. Bu mekanlar özellikle evlerinde hayvan besleme imkanı olmayanlar için ideal bir buluşma mekanıydı.

Kedili kafe fikri ilgi görünce köpekli kafeler devreye girdi. Kedili kafe mantığı bu mekanlarda da geçerliydi, kedi yerine köpekler insanlarla kaynaşıyor, bu haber dilden dile yayılıyordu.

Dünyanın hemen hemen her büyük kentinde kedili, köpekli kafeler açıldı. Sayıları hızla arttı. Bunları bir süre sonra keçili, koyunlu kafeler izledi.

Bugünlerde hayvanseverleri kafelere çekmek için daha yaratıcı fikirler üretiliyor. Kedili, köpekli kafeler artık haber olmuyor.

Yılanlı kafe sizi bekliyor!

yılan kafe

Tokyo’da bir kafe sahibi mekanında yılan beslemeye başladı. Sürüngenlere Japonlar gereğinden fazla ilgi gösterdi ve yılanlı kafe önünde bir anda müşteriler yığıldı, içeri giremeyenler rezervasyon yaptırıp sıraya girdi.

Tokyo’nun Harajuku bölgesindeki yer alan Tokyo Snake Center‘da 20’den fazla minik sürüngen yaşıyor. Tokyolular yılan merkezine gelip bir yandan çay ve kahvelerini yudumlarken diğer yandan yılanları seviyor. Lezzetli pastalarının yanında kafenin yılanlarıyla oynuyor.

Yılanlı kafede menü 1000 Japon yeninden (yaklaşık 33 TL) başlıyor. Bu fiyata bir içki ve yılanla çekilmiş bir fotoğraf dahil. 20 TL daha verenler yılanlara dokunabiliyor. Alkollü ve alkolsüz içeceklerin yanında kafenin gözde yiyecekleri kek ve hamur işlerinden oluşan çeşitler.

Tokyo’ya yolu düşen ve yılan sevmeye meraklı gezginler için yılanlı kafenin adresi şöyle:

cafe & snake– 東京スネークセンター
支配人:Hisamitsu Kaneko / 金子ヒサミツ
住所:東京都渋谷区神宮前6-5-6 サンポウ綜合ビル8F 〒150-0001
TEL:03-6427-9912 / FAX:03-6427-9913

Email: [email protected]

error: © 2021 Kahvve.com