MEKAN

Trafik kabusunu lezzete dönüştüren kahve otobüsü

Hergün büyük kentlerin trafik çilesinden yakınan milyonlar toplu ulaşım araçlarıyla kentlerinin bir bölgesinden diğerine bitmek bilmeyen yolculuklara çıkıyor. Akmayan trafik, geç kalınan randevular, sinir bozucu gürültü, insan kalabalığı…

Böyle bir ortamda yanınızdan geçen bir otobüsün içinde kahvelerini yudumlayan, bilgisayarlarıyla, cep telefonlarıyla zaman geçiren bir grup görseniz neler hissederdiniz? Ya da siz içi tamamen bir kafeye dönüştürülmüş bir otobüsle İstanbul trafiğinden keyif almayı hiç düşündünüz mü?

Bu soruyu sormamızın ve bu yazının nedeni sizlere benzer bir uygulamanın bugünlerde San Francisco’da yapılıyor olmasını anlatmak.

Kahve otobüsüne trafiği seyredip keyif alanlar biniyor

Trafik kabusunu lezzete dönüştüren kahve otobüsü 1

Kahvede geleceğini gören biraz da yaratıcı fikirlere açık olan bir girişimci, San Francisco belediye otobüslerinden birini satın aldı. İçini tamamen sıfırdan tasarlayıp şık bir kafeye çevirdi. Wi-Fi bağlantılarını, bilgisayarları ve müzik sistemini yerleştirip, espresso makinalarından oluşan kahve barını da otobüsün bir köşesine kurdu.

Kendilerini bir kafeye girmiş gibi hisseden kahve otobüsünün yolcularının bir yerlere yetişme derdi yok. Otobüse binenler kentin bir ucundan diğerine konforlu bir biçimde kahvelerini yudumlayarak seyahat ediyorlar. Amaç bir yere ulaşmak değil kentin sıkışık trafiğinde içi huzur dolu bir kafede yavaş yavaş hareket ederken bir yandan da kahvelerini yudumlamak.

İlgilinizi Çekebilir!  Çikolata tutkunları için İstanbul’un en iyi 10 adresi

Ne dersiniz böyle bir uygulamanın İstanbul gibi bir kentte başarılı olma ihtimali var mı? Bunu tahmin etmek kolay değil ancak yaratıcı fikirlere açık yatırımcıların deneyebileceği bir proje…

Konular

Selin Soydan

Kahve delisiyim. İçinde kahve olan herşey ilgimi çeker.

Benzer Yazılar

error: © 2019 Kahvve.com