Kahve otobüsüyle lezzet turu

Hergün büyük kentlerin trafik çilesinden yakınan milyonlar toplu ulaşım araçlarıyla kentlerinin bir bölgesinden diğerine bitmek bilmeyen yolculuklara çıkıyor. Akmayan trafik, geç kalınan randevular, sinir bozucu gürültü, insan kalabalığı…

Böyle bir ortamda yanınızdan geçen bir otobüsün içinde kahvelerini yudumlayan, bilgisayarlarıyla, cep telefonlarıyla zaman geçiren bir grup görseniz neler hissederdiniz? Ya da siz içi tamamen bir kafeye dönüştürülmüş bir otobüsle İstanbul trafiğinden keyif almayı hiç düşündünüz mü?

Bu soruyu sormamızın ve bu yazının nedeni sizlere benzer bir uygulamanın bugünlerde San Francisco’da yapılıyor olmasını anlatmak.

Kahve otobüsüne trafiği seyredip keyif alanlar biniyor

Trafik kabusunu lezzete dönüştüren kahve otobüsü 1

Kahvede geleceğini gören biraz da yaratıcı fikirlere açık olan bir girişimci, San Francisco belediye otobüslerinden birini satın aldı. İçini tamamen sıfırdan tasarlayıp şık bir kafeye çevirdi. Wi-Fi bağlantılarını, bilgisayarları ve müzik sistemini yerleştirip, espresso makinalarından oluşan kahve barını da otobüsün bir köşesine kurdu.

Kendilerini bir kafeye girmiş gibi hisseden kahve otobüsünün yolcularının bir yerlere yetişme derdi yok. Otobüse binenler kentin bir ucundan diğerine konforlu bir biçimde kahvelerini yudumlayarak seyahat ediyorlar. Amaç bir yere ulaşmak değil kentin sıkışık trafiğinde içi huzur dolu bir kafede yavaş yavaş hareket ederken bir yandan da kahvelerini yudumlamak.

Ne dersiniz böyle bir uygulamanın İstanbul gibi bir kentte başarılı olma ihtimali var mı? Bunu tahmin etmek kolay değil ancak yaratıcı fikirlere açık yatırımcıların deneyebileceği bir proje…

Önceki Yazı

Etiyopya kahvesi İstanbul’da tanıtıldı

Sonraki Yazı

Köpek balığıyla kahve keyfi

Mekan son yazılar

Prag kahve rehberi

Prag Kahve Rehberi Prag, son yılların yükselen yıldızı. Yılın büyük bölümü turist akınına uğrayan kent, gidenleri…

error: © 2021 Kahvve.com