Türkiye’deki Starbucks’lar kapalı mı?

Bugünden geçerli olmak üzere Türkiye'deki Starbucks'lar kapandı, müşteriye servis durduruldu.
17/03/2020

İçişleri Bakanlığı tarafından dün yayımlanan ek genelge ile birlikte cafeler, barlar ve gece kulüpleri kapatıldı. Vatandaşlar, hangi işletmelerin bu genelge kapsamında olduğunu araştırıyor.

Özellikle, Türkiye genelinde birçok mağazası bulunan Starbucks çalışma saatleri ve ne zaman açılacağı merak konusu oldu.

Peki, cafeler ve Starbucks kapalı mı? İşte corona virüs önlemleri kapsamında çalışmaya ara veren işletmeler…

Türkiye’deki Starbucks şubeleri  kapalı mı? Kafeler ne zaman açılacak? İşte çalışma saatleri…

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

[WERSYNDICATE] (@szumara)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bugünden geçerli olmak üzere Türkiye’deki Starbucks’lar da kapandı, müşteriye servis durduruldu.

Starbucks gibi kurumsal işletmelerden, nargile cafeler, çalgılı ve canlı müzikli mekanlar, barlar ve gece kulüplerine kadar birçok dükkan, corona virüsü önlemleri kapsamında bugün itibariyle faaliyetlerine ara verdi. Vatandaşlar, hangi işletmelerin corona virüsü önlemleri kapsamında olduğunu merak ediyordu. Bu sabah, tüm nargile kafelerin, canlı müzikli kafeler ve barlar kapalı olarak güne başladı. AVM’lerin için ek genelgede belirtilen tipdeki işletmeler de kapalı olacak.

AVM’lerin çalışma saatleri ise, corona virüs tehdidi sebebiyle düzenlendi. Alışveriş merkezlerinde 10.00-22.00 olan açılış kapanış saatleri 12.00-20.00 olacak.

Üsküdar sahil tenha

Üsküdar Salacak Sahilinde Kız Kulesi karşısında bulunan kafeler de bu karar doğrultusunda kapatıldı. Kafe çalışanları, , “Gördüğünüz gibi sahil bomboş, bütün kafeler kapalı. Bekçileri bile yok. Biz sadece buradayız bekçi olarak, biz de açık değiliz. Cuma gününden beri böyle, müşteri yok. İçişleri Bakanımız sağ olsun yasakladılar iyi de yaptılar. Allah razı olsun. İkinci bir emre kadar kapalıyız. Maddi olarak bir çıkar söz konusu değil, beklentisi yok. Sağlığımız önemli devletimizden Allah razı olsun. Para kimsenin umurunda değil, sağlık söz konusu, millet söz konusu bekliyoruz” diye konuştu.

Dün geceden itibaren ABD ve Kanada’da uygulanıyor

Starbucks'ta coronavirüs önlemleri: Sosyalleşme devri bitiyor!
ABD ve Kanada’daki mağazalarda çalışanlar kasalara yapıştırdıkları uyarılarla müşterileri yönlendiriyor.

Corona virüsü nedeniyle ABD, Kanada ve Avrupa’da bulunan Starbucks şubeleri dünden itibaren yeni önlemleri uygulamaya koydu. Dünkü haberimizde Starbucks’ın corona virüsüyle mücadele kapsamında restoranlarında yemek ve içecek servisine son verdiğini, sadece paket servis hizmeti vereceklerini duyurmuştuk.

Türkiye'deki Starbucks
ABD, Avrupa ve Kanada’da uygulanıyor.

Dünyanın en büyük kahve zinciri Starbucks corona vaka sayısının yüksek olduğu yerlerde, alışveriş merkezlerinde ve üniversite kampüslerindeki dükkanlarının en az iki hafta boyunca kapalı olacağını, ABD ve Kanada’da paket servisi modeline geçileceğini belirtmesinin ardından Türkiye’deki Starbucks şubelerinde bu kararın uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu olmuştu. Bugünden geçerli olmak üzere Türkiye’deki Starbucks’lar da bu kapalı olacak.

error: © 2021 Kahvve.com