Türk kahvesi üçüncü nesil kahveye her zaman rakip

06/12/2022

Türk kahvesi, üçüncü nesil kahvelerin aksine bildiğiniz gibi telve ile yapılıyor. Meğer ne varsa, telvede varmış, çünkü Türk kahvesi, antioksidan ve antikanserojen özelliklerini telvesinde saklıyor.

Türk Kahvesi ve Faydaları

Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak Türk kahvesi tüketmek, Alzheimer hastalığının önüne geçmeye yardımcı oluyor. Yani evin anahtarlarını nereye koyduğunuzu unutmaya başladığınız an, Türk kahvesi içmeye başlamanız gereken andır.

İşte kadınların en çok hoşuna gidecek olan özellik: Türk kahvesi selülit yapmaz, hatta bilinenin aksine yağ yakıcı özelliği vardır. Spordan yarım saat önce tüketeceğiniz bir fincan türk kahvesi hem spor sırasında yağ yakımını hızlandırır hem de adrenalin salgılayıp enerji dolmanızı sağlar.

Yalnızca içmesi değil, sürmesi de faydalı olan, sevdiğimiz yetkili bir büyüğümüzdür Türk kahvesi. Telvesi ile cildinize haftada bir uygulayacağınız maske ile cildiniz yağdan arınır, pürüssüzleşir ve yumuşar.

Şeker hastalığı ve diabete yakalanma riskini düşürür. Küçük bir hatırlatma: Garson “Kahveniz nasıl olsun?” diye sorduğunda ne diyoruz? “Sade” diyoruz. Yoksa hiçbir işe yaramaz, bizden söylemesi.

Türk kahvesi için kaaraciğer yağlanmasının önüne geçin

Karaciğer yağlanmasının da önüne geçtiğinden düzenli tüketimde yeni doğmuş bebeğe dönersiniz.

Türk kahvesi fincanlarının neden o kadar minik olduğunu hiç düşündünüz mü? Çünkü bir kaşık Türk kahvesi, sıkıştırılmış olmasından ötürü ideal oranda kafein içerir ve günlük kafein ihtiyacınızı karşılar, böylece sizi ekstra maliyetten kurtar. Anlayacağınız hem sağlığa, hem cüzdana dost.

Avatar photo

Kahvve.com farkıyla Türkiye ve dünyadan kahve konusunda özel haberler ve incelemeler... Kahve hakkında aradığınız her şey kahvve.com'da. Tek gündemimiz var: Kahve!

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?