Uluslararası otel, kafe ekipmanları fuarı İstanbul’da başladı

02/11/2016

“22. Uluslararası Otel, Restoran, Cafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı HOSTECH by TUSİD”, 5 Kasım’a kadar devem edecek fuarda restoran, cafe, pastane ve otellerin sürekli artan ihtiyaçlarına cevap verebilecek ürünler sergilenecek.

Özellikle kahve ekipmanları konusundaki profesyonellerin merakla beklediği fuarda teknolojinin son ürünleri de sergileniyor.

Endüstriyel Mutfak ve Otel Ekipmanı sektöründe Avrupa’nın önde gelen fuarlarından olan “22. Uluslararası Otel, Restoran, Cafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri” fuarında ağırlama sektöründeki son yenilikler tüm çeşitleriyle sektör profesyonellerinin beğenisine sunuluyor.

60 ülkeden binlerce profesyonel

Uluslararası otel, kafe ekipmanları fuarı İstanbul'da başladı 4

Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği, TUSİD’in işbirliğiyle düzenlenen fuarı Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere, Hindistan, İsrail, İran, Ürdün, Lübnan, Suudi Arabistan, Ukrayna, Rusya ve Yunanistan’ın da aralarında bulunduğu 60 ülkeden binlerce sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Dünya liderliğini hedefleyen Hostech by Tusid Fuarı, otel ve ağırlama tesis profesyonelleri, proje ve taahhüt firmaları, mimarlar, restoran, kafe ve pastane işletmecilerini 80 bin metrekare alanda bir araya getiriliyor. 2,5 milyar dolar ihracat hacmine sahip olan sektörün ticaret odaklı fuarı “Hostech by Tusid’’in açılışı Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin yanı sıra, TUSİD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Bilge ve CNR Holding Satış Genel Koordinatörü Cem Şenel’in katılımı ile yapılacak.

Kahve makinalarında son gelişmeler!

Uluslararası otel, kafe ekipmanları fuarı İstanbul'da başladı 6
2,5 milyar dolar ihracat hacmine sahip sektörün ticaret odaklı fuarı Hostech by Tusid’de bu yıl, geçen yıllardan farklı olarak otel ve mutfak ekipmanlarının yanında restoran, pastane ve kafe ve catering şirketlerinin kurulumdan nihai müşteriye ulaşan sürece kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler yer alıyor. Özellikle kahve sektörünü yakından ilgilendiren fuarda, kahve makinaları ve parçalarıyla birlikte yeni tasarımlar ve teknolojinin son yenilikleri de sergileniyor.

Sektörün tüm yenilikleri CNR EXPO’da

alisozmen

 

Fuarın en eski katılımcılarından katılan MAKPA Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sözmen, “22. Uluslararası Otel, Restoran, Cafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri” fuarını yerli ve yabancı işletmelerin yanı sıra otel ve cafe sahiplerinin merakla beklediğini söyledi. Kahve makinalarında bir dünya devi olan Cimbali markasını Türkiye pazarına getiren Ali Sözmen, fuarın sektörün geleceğini belirleyen önemli bir adım olduğunu belirtti.

Sektördeki büyümenin bu yıl da devam edeceğini söyleyen Ali Sözmen, kahve makinalarında devam eden teknolojik gelişimin enerji tüketiminide tasarrufu hızlandırdığını ve kahve meraklılarının daha kaliteli kahveye ulaşmasında büyük katkı sağladığını söyledi. Fuara yerli üreticiler kadar yabancıların da büyük ilgi gösterdiğini belirten Sözmen şunları söyledi:

“Bu fuara 20-25 senedir katılan ve fuarın oluşumunda emek sarfeden biri olarak sektörün geleceğinden umutluyum. Özellikle kahve makinalarında büyük bir ilerleme var. Dünya markası Cimbali’yi Türkiye’ye getiren MAKPA, bu fuarda da yeni ürünleriyle katılımcıların ilgisini çekecek. Ürünlerimizin tamamı çevre dostu olup enerji tasarufunu ön plana çıkaran markalardan oluşuyor. Bu fuarda kahve makinalarının yanı sıra Türkiye’de üretilen birçok mutfak ekipmanları da sergilenecek. Yatırımcı ve işletmecilerin yüksek teknoloji ve kaliteli çözümü gerektiren mutfak, barlar, açık büfe ve açık mutfaklar konusunda aradıkları tüm cevaplar bu fuarda olacak.”

makpa_banner

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?