Vakko Petit Four ile kahve sektörüne giriş yaptı!

10/01/2017
Türkiye’nin en eski markalarından Vakko Patisserie Petit Four adlı bir kahve-pasta dükkanı ile yeme-içme sektörüne girdi. Bugüne kadar sadece Vakko logolu çikolata üretimi yapan Cem Hakko, tekstil, radyo ve televizyonculuktan sonra şimdi de Vakko Akmerkez’de ‘Vakko Patisserie Petit Four’u açtı.

Vakko Patisserie Petit Four

Fransa’da gastronomi alanında verilen ve tüm dünyada mükemmellik göstergesi olarak kabul edilen “Meilleur Ouvrier de France Patissier” (MOF) unvanının sahibi Philippe Chatelain’den danışmanlık hizmeti alan Cem Hakko, Vakko Patisserie Petit Four’un lezzetli reçetelerinin de pasta şefi Ghislain Gaille tarafından hazırlandığını söyledi.

Misafirlerini gerçek Fransız pastacılığıyla tanıştırmak istediklerini belirten Hakko, beş farklı ülkeden toplanıp harmanlanan kahve çekirdeklerinin İtalya’da kavrulmasıyla hazırlanan Vakko Coffee ile de yeme-içme sektörüne iddialı bir giriş yaptıklarını söyledi.

Uzun ve özenli bir çalışmanın sonucunda hayata geçirilen Vakko Patisserie Petit Four’un lezzetli reçeteleri, Fransa’da gastronomi alanında verilen ve tüm dünyada mükemmellik göstergesi olarak kabul edilen “Meilleur Ouvrier de France Patissier” (MOF) unvanının sahibi Philippe Chatelain danışmanlığında, Pasta Şefi Ghislain Gaille tarafından hazırlanıyor.

Barista Steve Salomoni’nin imzasıyla

5 farklı ülkeden toplanan kahve çekirdeklerinin harmanlanması sonrasında İtalya’da kavrulan ve İtalya’da butik bir kahve dükkanı sahibi olan deneyimli Barista Steve Salomoni’nin son dokunuşuyla damaklarda unutulmaz bir aromaya dönüşen Vakko Coffee de Vakko Patisserie Petit Four’un benzersiz lezzetlerine eşlik ediyor.

error: © 2021 Kahvve.com