Kahve nasıl demlenir? Teknikleri nelerdir?

Lezzetli kahveye ulaşma metodları kişiden kişiye değişir. Kimi espresso makinasından çıkan kahvenin en iyisi olduğuna inanır, kimi farklı demleme yöntemlerinden vazgeçmez.

Kahve dünyasının son tekniklerini takip etmeyenler için Aeropress, Chemex, Clever, French Press ya da Hario V60 gibi isimler birşey ifade etmeyebilir. Ancak bu dünyanın detaylarına dalanlar için bu isimler çok önemlidir. Her biri kahve demlemek için kullanılan farklı markaların geliştirdiği bu yeni ürünlerle artık lezzetli kahveye ulaşmanın yöntemleri de kolaylaştı.

Peki bu farklı aletler nasıl çalışıyor? Her biri için kullanılan farklı kahve-su oranı nedir? Kaç derece ısıda en iiyi sonucu verir?

Bu soruların yanıtını merak edenler için Mistobox adlı kahve şirketi bir eğitim videosu hazırlamış. Geçenlerde internette dolaşırken gözümüze çarpan bu videolar bugüne dek hazırlanmış en bilgilendirici görsel malzemeler.

Eğer yeni yöntemler konusunda kafanız karışıksa ve hangi demleme usulünün ne anlama geldiğini merak ediyorsanız bu sayfadan Mistobox’ın hazırladığı İngilizce videoları izleyebilirsiniz.

CHEMEX

FRENCH PRESS

AEROPRESS

HARIO V60

CLEVER

error: © 2021 Kahvve.com