Geleneksel yöntemlerle lezzetli kahvenin peşinde…

29/11/2023

Lezzetli kahve içmek için pahallı kahve makinalarına ihtiyacınız yok. Teknolojiden uzak, eski yöntemlerle de lezzetli kahveye ulaşma imkanınız var. Bunun için basit bir su ısıtıcısı, kahve değirmeni, filtre ve kavrulmuş kahve çekirdekleri yeterli.

Geleneksel yöntemle 1

Önce kavrulmuş kahve çekirdeklerinizi değirmenden geçirin. Değirmenin ayarını Türk kahvesi ayarından çıkarın ki çekilmiş kahve tanecikleri iri olsun.

A photo posted by Coffee☕️Kahve (@kahvve_) on

Daha iyi bir lezzet elde etmek istiyorsanız yeşil kahve çekirdeklerini kendiniz kavurun! Kavrulduktan hemen sonra taze taze çekilen çekirdeklerden elde edeceğiniz lezzeti bekletilmiş çekirdeklerde bulamazsınız.

Bir su kabında suyu ısıtın. Buharlaşma aşamasına gelmeye yakın kabınızı ocaktan alın. Sıcak suyu filtreye koyduğunuz kahvenin üstüne dökün. Süzülen kahvenin keyfini çıkarın.

Bu geleneksel yöntem yüzyıllardır kullanılıyor ve iyi sonuç veriyor. Önemli olan taze kahve çekirdeklerine ulaşabilmeniz. Bunun için de seçenekleriniz çok. İnternette yeşil kahve çekirdeği satan çok sayıda şirket var. İstanbul’da yaşıyorsanız işiniz daha kolay. Mısır Çarşısı’na gidin ve yeşil kahve çekirdeklerini doğrudan satıcıdan alın.

 

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?