Falı boşverin kahveden cilt maskesi yapın!

Telveden Maskeye…

Kahvenin insan sağlığına faydalarını zaman zaman yazdık, yazmaya da devam ediyoruz. Bir zamanlar “tehlikeli madde” gibi gördüğümüz kahvenin artık hayat kurtardığını biliyoruz.

Ölçüsünü kaçırmadan içerseniz sadece sağlığınız değil, moraliniz de düzelebilir. Aynı zamanda enerjiniz artar ve güzelleşebilirsiniz! Evet yanlış okumadınız. Kafeinin cilde faydaları özellikle ABD’de yapılan araştırmalardan sonra kanıtlandı. Bunu denemek ve uygulamak oldukça basit. Kahve çekirdeklerinin posasından ya da kahve telvesinden cildinize bir maske yaparak ilk adımı atabilirsiniz…

Amerikan Sağlık Enstitüsü’nce yapılan testlerde kafein göz altlarında oluşan torbaların giderilmesine yardımcı olduğu kanıtlandı. Ayrıca kullanılmış kahve çekirdekleri ölü deri hücrelerinin ciltten temizlenmesi de sağlıyor.

Bunun için yapmanız gerekenler oldukça basit. Kahve değirmeniyle öğüttüğünüz irice taneli kahvenizi (ya da hazır öğütülmüş kahve de olabilir) önce bir güzel pişirip için. Posasını ya da Türk kahvesi içtiyseniz telvesini bir kaba alın. Bir miktar süzme yoğurtla karıştırın. Oluşan kıvamı yüzünüze sürün ve 20 dakika kadar bekleyin. Burada kullanılan süzme yoğurdun amacı kahve parçacıklarının dağılmasını önlemektir. Daha sonra yüzünüzü bol suyla yıkayın. Cildinize her zaman kullandığınız nemlendiriciyi uygulayın ya da losyonunuzu sürün. İşlem tamam!

Biz bu formülü birkaç haftadan bu yana deniyoruz ve oldukça faydasını gördük. Yüzünüzü kahve maskesinden sonra iyice yıkayın. Temizlenen cilde losyon ya da nemlendirici uygulayın.

error: © 2021 Kahvve.com