Quentin Tarantino da kahveci oldu

Quentin Tarantino'nun Pam Grier'e adadığı kahve dükkanı Vista Theatre'da açıldı
22/03/2024

Quentin Tarantino filmlerine meraklıysanız filmlerinde sıkça geçen kahve sahnelerini de bilirsiniz. Kahve genellikle şiddetli bir dizi olaydan önceki son huzurlu andır.

Yönetmenin kahveye düşkünlüğü geçenlerde bir ticari faaliyete dönüştü. Pam’s Coffy adındaki kahve dükkanını Los Angeles’ta açtı. Mekan Tarantino’nun sahibi olduğu Los Feliz semtindeki Vista Tiyatrosu’nun yanında bulunuyor. Kafe adını, Tarantino’nun Jackie Brown filminin başrol oyuncusu Pam Grier’in oynadığı 1973 yapımı Coffy filminden alıyor. Kafenin 70’lerden esinlenen dekorunda Coffy ve Goliath and the Vampires gibi filmlerin büyük boy vintage posterlerinin yanı sıra “çoğunlukla 70’lerden kalma VCR’leri oynatan bir dizi eski tip TV” de bulunuyor. Dükkanın kahve ihtiyacını Jones Coffee Roasters sağlıyor. Şirket Pam’s Coffy için Kill Bill filmlerindeki Uma Thurman’ın karakterinin kod adına bir gönderme olarak Bold Black Mamba olarak bilinen özel bir karışım yarattı.

Los Angeles, Quentin Tarantino’nun sahibi olduğu Vista Tiyatrosu’na bağlı Pam’s Coffy’nin açılmasıyla yeni bir kafe destinasyonuna kavuştu. Adını Jack Hill’in başrolünde Pam Grier’in oynadığı 1973 yapımı Coffy filminden alan kafe, aylar süren bekleyişin ardından 14 Şubat Sevgililer Günü’nde açıldı.

Pam’s Coffy’deki yiyecekler Los Angeles’ın Cake Monkey fırınından geliyor Hamur işlerinin yanı sıra 5 dolarlık mısır gevreği kaseleriyle sunuluyor. Her gün saat 17:00’ye kadar açık olan Pam’s Coffy, bira ve şarap ruhsatı aldıktan sonra özel etkinlikler için saatleri genişletmeyi planlıyor.

error: © 2021 Kahvve.com