Nairobi’de kahve keyfi

Afrika’nın vahşi yaşamına tanık olmak isteyenlerin ilk gördükleri şehir Kenya’nın başkenti Nairobi’dir. Doğu Afrika’nın kültür merkezi olarak bilinen başkent aynı zamanda ülkenin kahve üretimi yapılan en önemli bölgesinde yer alır. Kahve çiftliklerine yakın başkentin kafeleri de ünlüdür.

Nairobi’ye seyahat planınız varsa ve kahveyi de seviyorsanız sizler için birkaç kafeyi öneriyoruz.

Java House – Yaya Centre

20’den fazla şubesi bulunan Java House, Nairobi’de kurulan ilk kahve dükkanlarından biridir ve Kenya’nın en iyi kavrulmuş kahvesini servis eden yerlerin başında gelir. Bu ödüllü kahve dükkanı, hem kapalı hem de açık oturma seçeneği sunuyor. Oradayken Java House’a özel bir kahawa içmeyi unutmayın. Otantik Kenya kahvesinin tadına bakmak istiyorsanız, Java House tam size göre!

Kaldis Coffee House

Burası, Kenyalıların başkentte en çok uğradığı kafelerden biridir. Canlı bir atmosferde yerel müzikleri dinleyip lezzetli kahvelerin tadına bakabilirsiniz. Kahvesi her zaman taze, aroması mükemmeldir.

Jumuia Coffee House

Nairobi’nin kuzeyindeki ikonik All Saints Cathedral binasının (Kenya’nın Ulusal Katedrali) içinde yer alan Jumuia Coffee House, Uhuru Parkı ve Central Park’a bakmaktadır. Bu kahve dükkanı, hareketli şehirde mükemmel bir sessiz saklanma yeri olarak da bilinir. Şık tasarımının yanı sıra, müşterilerine sunduğu huzurla da bilinir.

Point Zero Coffee

Point Zero Coffee, Nairobi Ulusal Galerisi’ne yakınlığıyla bilinir. Nyayo Evi ve Nairobi Ulusal Galerisi arasında yer alır. Şehri keşfederken mola verip nefes alabileceğiniz bir mekandır.

Artcaffe

Artcaffe, kahvesi ve lezzetli hamur işleri ile tanınıyor. Kentin sekiz farklı bölgesinde şubeleri var. Adından da anlaşılacağı gibi Artcaffe, sanat ağırlıklı atmosferiyle günlük koşturmadan bıkanların rahatlayıp huzur bulabileceği bir mekan.

The Tin Roof Café

Tin Roof Café, Nairobi’nin bir dizi ev yapımı kek, salata ve sandviç servis eden en havalı gastro kafesidir. Bu butik kahve dükkanı, parlak ve havadar bir Afrika verandasının altında Paris kaldırımının havasını yansıtır.

Remzi Gökdağ gazeteci, yazar ve yayıncıdır. 1989 yılında Cumhuriyet Gazetesi'nde muhabir olarak çalışmaya başlayan Remzi Gökdağ, İstanbul konulu haberleriyle çeşitli gazetecilik ödüllerine sahiptir. Remzi Gökdağ'ın Başka Şehirler, Sevgili İstanbul, Amerikan Medyası’nda 11 Eylül ve Park Otel Olayı adında dört kitabı vardır. Remzi Gökdağ hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki Yazı

Kahveli meditasyon teknikleri

Sonraki Yazı

Kahvenin Viyana’daki adresi: Central Cafe

Haber son yazılar

Kenya Kahve Rehberi

Kenya kahve rehberi ile Kenya Kahvesi hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. Kahvve.com okurları için özel olarak…

Kahvehane ahalisinin derdi bitmez

Sait Faik Abasıyanık, 1948 tarihli Yedigün dergisinde İstanbul kahvehanelerinden şöyle bahseder: “…Soğuk, temiz, beyaz mermerli, ince…

Kahire’nin kahveleri

İngiliz gazeteci – foto muhabiri Stuart Freedman’ın Kahire’ye yaptığı yolculuktan geriye harike fotoğraflar kaldı. Kahvenin Mısır halkının…

Kahvenin göze faydaları

Portekiz’deki Coimbra Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği bir araştırma, düzenli olarak her gün bir fincan kahve içmenin göz sağlığını…

error: © 2021 Kahvve.com