Nairobi’de kahve keyfi

Afrika’nın vahşi yaşamına tanık olmak isteyenlerin ilk gördükleri şehir Kenya’nın başkenti Nairobi’dir. Doğu Afrika’nın kültür merkezi olarak bilinen başkent aynı zamanda ülkenin kahve üretimi yapılan en önemli bölgesinde yer alır. Kahve çiftliklerine yakın başkentin kafeleri de ünlüdür.

Nairobi’ye seyahat planınız varsa ve kahveyi de seviyorsanız sizler için birkaç kafeyi öneriyoruz.

Java House – Yaya Centre

20’den fazla şubesi bulunan Java House, Nairobi’de kurulan ilk kahve dükkanlarından biridir ve Kenya’nın en iyi kavrulmuş kahvesini servis eden yerlerin başında gelir. Bu ödüllü kahve dükkanı, hem kapalı hem de açık oturma seçeneği sunuyor. Oradayken Java House’a özel bir kahawa içmeyi unutmayın. Otantik Kenya kahvesinin tadına bakmak istiyorsanız, Java House tam size göre!

Kaldis Coffee House

Burası, Kenyalıların başkentte en çok uğradığı kafelerden biridir. Canlı bir atmosferde yerel müzikleri dinleyip lezzetli kahvelerin tadına bakabilirsiniz. Kahvesi her zaman taze, aroması mükemmeldir.

Jumuia Coffee House

Nairobi’nin kuzeyindeki ikonik All Saints Cathedral binasının (Kenya’nın Ulusal Katedrali) içinde yer alan Jumuia Coffee House, Uhuru Parkı ve Central Park’a bakmaktadır. Bu kahve dükkanı, hareketli şehirde mükemmel bir sessiz saklanma yeri olarak da bilinir. Şık tasarımının yanı sıra, müşterilerine sunduğu huzurla da bilinir.

Point Zero Coffee

Point Zero Coffee, Nairobi Ulusal Galerisi’ne yakınlığıyla bilinir. Nyayo Evi ve Nairobi Ulusal Galerisi arasında yer alır. Şehri keşfederken mola verip nefes alabileceğiniz bir mekandır.

Artcaffe

Artcaffe, kahvesi ve lezzetli hamur işleri ile tanınıyor. Kentin sekiz farklı bölgesinde şubeleri var. Adından da anlaşılacağı gibi Artcaffe, sanat ağırlıklı atmosferiyle günlük koşturmadan bıkanların rahatlayıp huzur bulabileceği bir mekan.

The Tin Roof Café

Tin Roof Café, Nairobi’nin bir dizi ev yapımı kek, salata ve sandviç servis eden en havalı gastro kafesidir. Bu butik kahve dükkanı, parlak ve havadar bir Afrika verandasının altında Paris kaldırımının havasını yansıtır.

Remzi Gökdağ (d. 1968, Beşiktaş, İstanbul) gazeteci, yazar ve dijital yayıncı. Başka Şehirler, Sevgili İstanbul, Amerikan Medyası’nda 11 Eylül ve Park Otel Olayı kitaplarının da yazarıdır. Dünya kentlerini keşfetmeye, hayvanlara ve kahveye olan tutkusuyla bilinir.

ÖNCEKİ YAZI

Kahvenin Viyana’daki adresi: Central Cafe

SONRAKİ YAZI

Kahve beyni nasıl etkiler?

error: © 2021 Kahvve.com