Selamlique İstanbul 10 yaşında

3 dakikalık okuma

Asırlık bir tarihe sahip olan Türk kahvesi kültürünü yaşatmak, kahvenin kendine özgü ritüellerini ve geleneksel değerlerini korumak üzere çalışmalarını sürdüren Selamlique İstanbul 10’uncu yaşını kutluyor.

Selamlique İstanbul’un 10’uncu yılına özel ‘Limited Edition’ fincan koleksiyonu hazırlandı. Dünyanın önde gelen seramik sanatçılarından Alev Ebüzziya tarafından yaratılan Selamlique İstanbul koleksiyonunda, “Kısmet” ve “İkram” adlı iki farklı desen bulunuyor.

“Her şey bir fincan kahve ile başlar” mottosuyla Caroline Koç ve Banu Yentür tarafından kurulan Selamlique İstanbul, 10. yaşını çok özel bir koleksiyon ile karşılıyor. Dünyanın dört bir yanında pek çok müzede eserleri sergilenen, koleksiyonerlerin yakından takip ettiği ünlü seramik sanatçısı Alev Ebüzziya, Selamlique İstanbul’un 10’un yılına özel iki farklı desenden oluşan bir Türk kahvesi fincan koleksiyonu tasarladı. Limited edition olarak Selamlique İstanbul ve Haremlique İstanbul mağazalarında satılacak olan koleksiyondaki ürünler Kısmet ve İkram adını taşıyor.

10. yıla özel tasarımlar: Kısmet ve İkram

Selamlique İstanbul Kurucu Ortağı Caroline Koç, “Türk kahvesinin değerini ve zaten var olan itibarını güçlendirmeyi ve globalleşmesine katkı sağlamak hedefiyle çıktığımız yolculuğun 10’uncu yılını kutluyoruz. Bugün geldiğimiz noktadan gurur ve büyük bir memnuniyet duyuyorum. Kahve tutkunlarını 10’uncu yılımıza özel bir seri ile buluşturmanın da heyecanı içindeyiz. Eserlerini hayranlıkla takip ettiğim dünyaca ünlü sanatçı Alev Ebüzziya’nın 10. yılımıza özel tasarladığı fincanlar da hem bizim hem de kahve tutkunları için çok kıymetli ve unutulmaz bir anı olacak” dedi.

Selamlique İstanbul ile Türk Kahvesi

Kendine has yorumuyla Arabica çekirdeklerinden üretilen ve geleneksel, tarçınlı, okkalı, çikolatalı, damla sakızlı, kakuleli, portakallı ve güllü gibi 8 farklı doğal aromayla geliştirilen ‘Selamlique Istanbul Türk Kahvesi’, kendi alanında bir ilke imza atarak Türk kahvesini tek kişilik paketlerde, şeker ve kahve oranı önceden hazırlanmış olarak sunuyor.

Ürünler, tamamen doğal içerikler kullanılarak ve katkı maddesi kullanılmadan özenle üretiliyor. Kahve ikramlarının yanına çok yakışan şekerlemelerin de yer aldığı Selamlique İstanbul ürünleri, farklı satış noktalarının yanı sıra www.selamlique.com web sitesinden de satışa sunuluyor.

Selamlique İstanbul Türkiye dışında Amerika, Abu Dabi, Dubai, Riyad, Kuveyt, Doha, Kıbrıs ve Londra’da kahve severler ile buluşuyor. Dünyada, Türk kahvesi üretiminde ISO 9001 Kalite Yönetim ve ISO 22000 Gıda Güvenlik Sistemi’ne sahip nadir kuruluşlardan biri olan Selamlique İstanbul, yurtdışındaki satış noktalarını artırma hedefiyle globalleşme yolculuğunu sürdürüyor.

kahvenin anlamı
Önceki Yazı

"Çay mı kahve mi?" sorusu ve yanıtı

Sonraki Yazı

Küba kahvesi eşliğinde Havana

error: © 2021 Kahvve.com